kasia

Katarzyna Janiszewska

Współzałożycielka i Prezes Fundacji

Zawodowo zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami. Od lat pasjonuje się przede wszystkim storczykami, choć w swojej amatorskiej kolekcji posiada również rośliny z rodzaju Hoya i Aracea. W wolnych chwilach amatorsko trenuje biegi i podróżuje.

Monika Lipińska

Współzałożycielka i Wiceprezes Fundacji

Doktorantka oraz opiekun żywej kolekcji storczykowatych w Katedrze Taksonomii i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Gdańskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują taksonomię rodzajów Maxillaria sensu latissimo oraz Encyclia, biologię zapylania storczykowatych z obszarów tropikalnych oraz florę storczykowatych Gwatemali. Jak dotąd odbyła ekspedycje naukowe do Kolumbii, Ekwadoru oraz Gwatemali. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu artykułów naukowych, doniesień konferencyjnych oraz przeszło 15 nowych dla nauki taksonów. W Fundacji zajmuje się m.in. kontaktami zagranicznymi.